Aktualności
To wszystko, co człowiek może zrobić. Rozmowa z Piotrem Cieplakiem
30/11/2023
„Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak. Pracuje nad Czekając na Godota Becketta.
Świat, który nie chce pomyśleć | premiera „Opowieści Lasku Wiedeńskiego”
06/11/2023
Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie ekonomicznym, społecznym, kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.
Gra przeciwieństw | premiera „Komedianta”
14/05/2023
Komediant, przewrotny, gorzki dramat Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika. W roli tytułowej – Jerzy Radziwiłowicz, aktor, którego kreacje na teatralnej scenie możemy podziwiać od ponad pięćdziesięciu lat!
Tak to już zostanie. Rozmowa z Andrzejem Domalikiem
24/04/2023
Andrzej Domalik pracuje nad Komediantem Bernharda. „Teatr jest więzieniem, dość beznadziejnym, nie ma co liczyć na złagodzenie kary, tak to już zostanie” – mówi reżyser. Premiera przedstawienia 13 maja na Scenie przy Wierzbowej.
Wskazówki zegara | premiera „Alicji Krainy Czarów”
05/03/2023
Czy można pamiętać do przodu? Odwrócić czas? Zatrzymać wspomnienia? Sławomir Narloch przygotował Alicji Krainę Czarów wg Lewisa Carrolla. Premiera muzycznego przedstawienia dla dzieci i dorosłych odbyła się 4 marca na dużej scenie Teatru.
Na wyspach pamięci. Rozmowa ze Sławomirem Narlochem
13/02/2023
„Bohaterowie, razem z widzami, będą odkrywać sensy… i bezsensy, niespodzianki, tajemnice. Tu i teraz – dziś jest czas na Alicji Krainę Czarów” – mówi Sławomir Narloch, reżyser przedstawienia, którego premiera odbędzie się 4 marca na dużej scenie Teatru.
Niejednoznaczność | Molière w Narodowym
30/11/2022
Pytania o nasz stosunek do świata i postawę wobec innych, o egoizm i empatię – Jan Englert reżyseruje Mizantropa Molière’a. Premiera przedstawienia odbyła się 10 grudnia na Scenie Studio.
Szlachetność i profity. Rozmowa z Janem Englertem
28/11/2022
„Rozkrok między szlachetnością a interesownością, pychą a skromnością – to jest najciekawsze” – mówi Jan Englert; pracuje nad Mizantropem.
Dekalog jest o człowieku, nie o Bogu. Rozmowa z Wojciechem Farugą
27/09/2022
„Wydaje mi się, że rozważania: co jest dobre, co złe, co trzeba, a czego nie wolno, są teraz, kiedy ten świat po raz kolejny nam się wymknął, wyjątkowo ważne” – mówi Wojciech Faruga. Reżyser pracuje nad Dekalogiem Kieślowskiego / Piesiewicza.
Po pierwsze człowiek | premiera „Dekalogu”
27/09/2022
Wojciech Faruga sięga po ikoniczne dzieło polskiego filmu. Premiera Dekalogu odbyła się 8 października na Scenie przy Wierzbowej.